aVa Forum

FIKRA:KARADENİZLİLERLE KAYSERİLİLERİN OYUNU X5xsqyco
Yeni Yılın Kutlu Olsun !

[b]Toplam Mesajın
0 tebrikler !

[b]Kayıt Tarihin
Perş. Ocak 01, 1970 hayırlı olsun !

[b]

[b]Bizim ise
1065 mesajımız var =)

[b]Başlık sayımız
317 senin katkılarınla =)

[b]Ve toplam üye sayımız
79 =)

[b]Eee ne bekliyorsun ?? Paylaşım zamanı :)

Join the forum, it's quick and easy

aVa Forum

FIKRA:KARADENİZLİLERLE KAYSERİLİLERİN OYUNU X5xsqyco
Yeni Yılın Kutlu Olsun !

[b]Toplam Mesajın
0 tebrikler !

[b]Kayıt Tarihin
Perş. Ocak 01, 1970 hayırlı olsun !

[b]

[b]Bizim ise
1065 mesajımız var =)

[b]Başlık sayımız
317 senin katkılarınla =)

[b]Ve toplam üye sayımız
79 =)

[b]Eee ne bekliyorsun ?? Paylaşım zamanı :)

aVa Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIKRA:KARADENİZLİLERLE KAYSERİLİLERİN OYUNU

melezprens
    melezprens
    Özel Üye
    Özel Üye

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 24
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/09
    Yaş Yaş : 31
    Nerden Nerden : Çıkış!!!

Forum Bereketi
    Para Para: 100
    odun odun: 100

FIKRA:KARADENİZLİLERLE KAYSERİLİLERİN OYUNU Empty FIKRA:KARADENİZLİLERLE KAYSERİLİLERİN OYUNU

Mesaj tarafından melezprens Ptsi Eyl. 21, 2009 12:44 pm

KAYSERILILER VE KARADENIZLILER

Kayserililer ile Karadenizliler savasiyorlarmis. Karsilikli mevzilerden birilerine ates ediyorlarmis. Uyanik Kayserililer bir oyun düsünmüsler. Içlerinden biri: -Bu Karadenizli usaklar biraz saf olur, bunlarin içinde Idris, Temel ve Dursun isimliler çok olur. Biz mevziden seslenelim. Dursun ya da Idris diye seslenelim en az 8-10 kisi ayaga kalkar, biz de onlari vururuz. Koyulmuslar plani uygulamaya. Kayserililer seslenmis: -Temel kimdir? 8-10 tane Temel kalkmis “benim”demis. Hemen onlari vurmuslar. Kayserililer yine seslenmis: -Idris kimdir? 8-10 tane Idris kalkmis “benim” demis. Onlari da vurmuslar. Yine seslenmisler: -Dursun kimdir? 8-10 tane Dursun kalkmis “benim” demis. Kayserililer onlari da vurmuslar. Karadenizliler oldukça çok kayip verdikten sonra anlayabilmisler Kayserililerin oyununu. -Yahu bu Kayserililer bizi bu sekilde öldürecekler. Biz de onlara bir oyun oynayalim. Düsünmüsler tasinmislar ve planlarini yapmislar. Hemen de uygulamaya koyulmuslar. Karadenizlilerden birisi mevziden kalkmis seslenmis Kayserililere: -Bes lira bulduk, kimin dur? Kayserililerin hepsi birden ayagi kalkmis!.. -Benim diyen disari firlamis. Böylece Karadenizliler Kayserilileri toptan imha etmisler. Razz Razz Razz Idea

Similar topics

-

Forum Saati C.tesi Eyl. 21, 2024 7:41 am